پرشین

جلوگیری از آلوده شدن فلش به ویروس اتوران

جلوگیری از آلوده شدن فلش به ویروس اتوران اگر با خواندن این مطلب قصد دارید از آلوده شدن

جلوگیری از آلوده شدن فلش به ویروس اتوران

اگر با خواندن این مطلب قصد دارید از آلوده شدن فلش درایو خود پیشگیری کنید یا آن را پاک سازی کرده اید و می خواهید مانع از آلوده شدن مجدد آن شوید، بهتر است فقط از یک راه حل کمک بگیرید!

همان طور که می دانید امکان نصب ویروس یاب مطمئن و معتبر روی تمام رایانه های مختلفی که ممکن است حافظه فلش خود را به آن ها متصل کنید، وجود ندارد پس باید محافظت از فلش را با خود فلش به انجام برسانید و این کار نیز عملی نخواهد شد مگر این که میزان فضای اشغال نشده در فلش را به صفر برسانید، تا هیچ ویروس و فایل مخربی جایی برای ذخیره شدن در فلش شما در اختیار نداشته باشد.

 

برای انجام این کارمراحل زیر را عمل کنید:

 

۱– ابتدا روی درایو فلش خود راست کلیک کرده و گزینه properties را انتخاب کنید.

 

۲– به تب general وارد شوید و عدد مقابل عبارت free space را یاد داشت کنید.

 

۳– حالا تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک فایل مصنوعی با حجمی برابر با عدد مشاهده شده در مرحله ۳ ایجاد کرده و آن را در فلش خود کپی کنید. برای انجام این کار می باید از منوی start گزینه run را انتخاب کرده سپس عبارت cmd را در آن وارد کنید تا پنجره command prompt باز شود.

 

۴– حالا باید دستور زیر را تایپ کنید. ۱۲۳۴۵۶۷۸۹ fsutil file createnewf:\iamdummy عدد ۱۲۳۴۵۶۷۸۹ همان عدد مشاهده شده در مرحله ۳ است و عبارت \: f نیز نام درایو مرتبط با حافظه فلش شما است.

 

۵– پس از انجام موفقیت آمیز مرحله ۴ خواهید دید که چراغ فلش درایو شما شروع به چشمک زدن می کند و فایل مصنوعی۳ iamdummy در آن ایجاد می شود.

 

۶– از حالا حافظه فلش شما در امان است و فضای خالی آن نیز برابر با صفر است. چنانچه قصد دارید خودتان فایلی را روی آن کپی کنید و از میزان فضای آزاد آن استفاده کنید می توانید به راحتی فایل مصنوعی iamdummy را حذف کنید و پس از اتمام عملیات کپی فایل های جدید مجددا یک فایل مصنوعی با توجه به میزان فضای خالی فلش ایجاد کنید.

ثبت دیدگاه